Podziemne miasto Osówka

 • . Opublikowano w Wycieczki

„Osówka”, to drugi co do wielkości kompleks podziemnych budowli militarnych III Rzeszy w Górach Sowich. Jest on najbardziej intrygujący dla odkrywców i badaczy z uwagi na prawdopodobieństwo istnienia dalszych części podziemnych korytarzy i hal. Przypuszcza się, że zostały one celowo zasypane przez Niemców.

Pod Osówką udostępniono do zwiedzania ok. 1800 m wąskich korytarzy, poprzecinanych halami i bocznymi przejściami, tworzącymi podziemny labirynt (w układzie szachownicy). „Osówka” ma także najbardziej rozbudowany  i najlepiej zachowany system obiektów naziemnych na powierzchni góry. Należą do nich tzw. „Kasyno” i „Siłownia”, oddalone od siebie o 150 m, a także składy kruszywa, piasku i cementu oraz szyb wentylacyjny, łączący podziemia Osówki z wierzchołkiem góry. Ich istnienie potwierdza domniemanie o szczególnym znaczeniu tego obiektu.

Wycieczka może być połączona z wycieczką do skalnego miasta Adršpach w Czechach.

 

O nas

Jesteśmy biurem podróży, które chętnie przedstawi Wam urokliwe miasto Paczków, zwane Polskim Carccassone. Pozna z "turystyczną skarbnicą" Dolnego Śląska - Kotliną Kłodzką, a także z przygranicznymi Czechami.

Skontaktuj się z nami

Będzie nam miło porozmawiać z Tobą na każdy temat. Zapraszamy do kontaktu:

Rynek 1 (obok wieży ratuszowej)
48-370 Paczków
tel.: +48 77 546 62 72
tel.: +48 
530 652 578

Chcesz napisać do nas? Śmiało, skorzystaj z formularza kontaktowego.